خانه / عبارات تاکیدی / موفقیت کوانتومی – قسمت سوم
موفقیت کوانتومی

موفقیت کوانتومی – قسمت سوم

آنچه در قسمت اول و دوم مقالات موفقیت کوانتومی خواندید همه ماجرا نیست، هولوگرافیک دانستن جهان، علم به قانون نسبیت، شناخت جهان‌های موازی و مباحثی ازاین‌دست در فیزیک نوین، نیز از مواردی هستند که در بحث موفقیت می‌توان از آن‌ها الهام گرفت. نکته بسیار مهم و اساسی که باید دقت داشت این است که آنچه از این مباحث مطرح می‌شود در اصل مواردی از دانش فیزیک روز است که به شکل علمی و با آزمایش‌های تجربی در آزمایشگاه‌های فیزیکی و مجازی دنیا در حال بررسی و گسترش است و متخصصان بحث موفقیت، از این مفاهیم تنها الهام گرفته و برای توجیه برخی فرایندهای سیستم موفقیت از آن‌ها استفاده می‌کنند و با بیانی بسیار ساده و در سطحی عمومی آن‌ها را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند؛ اما با همه این‌ها شکی نیست که این مفاهیم و آموزه‌ها به ارتقا سطح تفکر و بالاتر بردن افق فکری و زندگی فرد کمک کرده و در موفقیت فردی افراد و سازمان‌ها و جامعه نقشی به سزا دارد.

موفقیت کوانتومی و کاربرهای آن

نکته دیگری که باید به آن دقت و توجه داشت این است که این آموزه‌ها دو کاربرد دارند، نخست راهی برای توجیه بسیاری از اصول موفقیت که در حال حاضر به ظاهر توجیهی برای آن‌ها نداریم یا توجیه ضعیفی داریم. به عنوان نمونه اینکه می‌گوییم برای موفقیت و نیل به یک هدف خاص باید آن اندیشه را در ذهن پروراند یا به کائنات سپرد به ظاهر نامأنوس است اما با اصل هولوگرافیک دانستن دنیا و انسان این مورد بسیار راحت توضیح داده می‌شود.

کاربرد دیگر این آموزه‌ها الهام‌بخش بودن برای ایجاد و انتخاب تکنیک‌های نوین است. به عنوان مثال بحث «جهش کوانتومی در اندیشه» که در شماره‌های آینده به شکل مفصل به آن خواهیم پرداخت از مواردی است که با کسب اطلاع از وجود پدیده‌ای به نام «جهش کوانتومی در فیزیک» به آن دست پیدا کرده‌ایم و چه‌بسا اگر با این مورد در فیزیک برخورد نمی‌کردیم امکان چنین جهشی را به شکل ارادی منتفی می‌دانستیم و هرچند در اطرافیان و زندگی خود یا دیگران بارها شاهد چنین جهش‌هایی بودیم، آن‌ها با عناوین اتفاقی و شانسی توضیح می‌دادیم،‌ چون این مفهوم «جهش» برایمان ناآشنا و غریب بود.

ادامه دارد

این مقاله را هم بخوانید!

مراقبه ارتباط با زمین

مراقبه ارتباط با زمین

مراقبه ارتباط با زمین تکنیکی بسیار قدرتمند جهت تماس با انرژی زمین است. در مراقبه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *