خانه / مقالات / زندگی نامه استاد سیدا
زندگی نامه استاد سیدا

زندگی نامه استاد سیدا

زندگی نامه استاد سیدا

زندگی نامه استاد سیدا – محمد سیدا متولد مهاباد و ساکن تهران است. ایشان درباره نحوه آشنایی با مقوله مهارت‌های ذهنی و ورودشان به عرصه آموزش این مسائل اینگونه بیان می‌کنند:

«موفقیت من داستان جالبی دارد که به بیماری پدرم برمی‌گردد. زمانی که پدر من در مهاباد دیالیز می‌شد من کنارش می‌ماندم و حین دیالیز مراقبش بودم اما داستان در ارومیه کمی متفاوت‌تر شد. در بیمارستانِ ارومیه چون تعداد دستگاه‌ها و به دنبالِ آن تعداد کارکنان بیشتر بود، مجموعهٔ آنجا اجازهٔ ورود همراه بیماران را حین دیالیز نمی‌دادند و به همین دلیل حدود ۴ تا ۵ ساعت، باید به‌تنهایی سر می‌کردم. بیمارستان خارج از شهر بود و برای همین من وارد محدوده شهر شدم و گذرم به یکی از کتابخانه‌ها افتاد.۲ کتاب توجه مرا به خود جلب کرد؛ کتاب اول «حافظه در روانشناسی» و کتاب دیگر «مانیتیسم شخصی» نام داشت.

صحبت های دکتر سیدا درباره حافظه در خبرگزاری ایرنا

من در حیاط بیمارستان این دو کتاب را خواندم و ازآنجا بود که به بحث حافظه خیلی بیشتر از قبل علاقه‌مند شدم. این کتاب‌ها مسیر را به من نشان دادند و این‌طور نبود که دقیقاً بر اساس کتاب‌ها عمل کرده باشم، بلکه من بسیاری از روش‌هایی که در کتاب‌ها بود را به سبک خودم تغییر دادم و تکمیل کردم. بعد از مطالعه این کتاب‌ها دلم می‌خواست نتیجه یافته‌هایم را با همکلاسی‌هایم در میان بگذارم. زمانی که به مدرسه برگشتم چند تکنیکی که از خواندن کتاب‌ها یاد گرفته بودم را با چند نفر از  دوستانم در میان گذاشتم. عده‌ای به من خندیدند و اصلاً حرف‌هایم را جدی نگرفتند اما ۲ نفر از دوستانم با من همراهی کردند و من باوجود اطلاعات پراکنده و ناقصم در آن دوره زمانی، با آن‌ها اطلاعاتم را به اشتراک می‌گذاشتم. مسیر زندگی من از آن زمان به سرعت تغییر کرد زیرا قدم در راهی گذاشته بودم که دوست داشتم با جدیت و پشتکار زیاد در آن موفق شوم.»

استاد دکتر محمد سیدا مدیر مؤسسه فرهنگی ذهن برتر، رئیس انجمن تقویت حافظه ایران، عضو انجمن تقویت حافظه آمریکا، عضو اتاق فکر سوئیس و از بنیان‌گذاران روش‌های نوین یادگیری و حافظه برتر در ایران و مدرس افتخاری چندین مرکز علمی و دانشگاهی کشور است.

در سمیناری که تابستان سال ۱۳۸۰ با حضور نمایندگانی از ۷۴ کشور صاحب‌نام دنیا در آمریکا برگزار شد مقاله ارائه‌شده توسط دکتر سیدا در خصوص راهکارهای علمی تقویت ذهن و حافظه حائز رتبه اول گردید و لقب افتخاری مرد برتر حافظه ایران به ایشان اعطا گردید. استاد سیدا در شبکه‌های داخلی و خارجی برنامه‌های متعدد سراسری و فرامرزی را جهت آموزش و آگاهی هم‌وطنان عزیزمان ارائه کرده‌اند که همچنان ادامه دارد.

زندگی نامه استاد سیدا
5 مرد حافظه از ۵ قاره جهان

استاد سیدا روش‌های مطالعه و یادگیری نوین و مؤثری را که در طول دوران تحصیل و زندگی روزمره خویش به کار گرفته و به موفقیت‌های چشمگیری نائل شده‌اند در قالب جلسات سخنرانی و دوره‌های آموزشی در اختیار سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی و غیردولتی، مراکز آموزشی و عموم علاقه‌مندان قرار می‌دهند. کارآیی روش‌ها و تکنیک‌هایی که در این دوره‌ها آموزش داده می‌شوند در طی سالیان متمادی بارها و بارها امتحان شده است و افراد کثیری موفقیت‌های تحصیلی، شغلی و زندگی روزمره خود را مدیون بکار بردن این روش‌ها می‌دانند.

ایشان برای برگزاری سمینار و همایش در این زمینه به کشورهای متعددی مانند آمریکا، سوئیس، فرانسه، آلمان، انگلستان، اسپانیا، سوئد، امارات، هندوستان، بلژیک، نروژ، دانمارک، فنلاند، هلند، اتریش و بسیـاری از دیـگر کشـورهای اروپـایی و آسـیایی سـفر کرده‌اند.

دکتر سیدا مقالات بی‌شماری در زمینه اصول مطالعه و یادگیری و تقویت حافظه در نشریات داخلی و خارجی به چاپ رسانده‌اند، همچنین ایشان کتاب‌هایی در این زمینه به رشته تحریر درآورده‌اند که راهگشای بسیاری از علاقه‌مندان بوده است.

کتاب­های منتشر شده ایشان عبارتند از:

–          ۱۲ گام تا آرامش کامل

–          ۱۲ گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده

–          ۱۲ گام تا شادی بیکران

–          ۱۲ گام تا مدیریت زمان

–          ۱۲ گام تا مدیریت بر خویشتن

–          ۱۲ گام تا موفقیت نهایی

–          ۱۲ گام تا خوشبختی

–          ۱۲ گام تا مثبت اندیشی

–          ۱۲ گام تا اعتماد به نفس کامل

–          ۱۲ گام تا ارتباط موثر

–          ۱۲ گام تا مدیریت موفق

–          ۱۲ گام تا تفکر قدرتمند

این مقاله را هم بخوانید!

مراقبه ارتباط با زمین

مراقبه ارتباط با زمین

مراقبه ارتباط با زمین تکنیکی بسیار قدرتمند جهت تماس با انرژی زمین است. در مراقبه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *