خانه / مقالات / سلامت / حمله قلبی را با مصرف شکلات داغ دور کنید
با شکلات داغ از حمله قلبی دوری کنید
شکلات داغ و سکته قلبی

حمله قلبی را با مصرف شکلات داغ دور کنید

به نقل از تبیان – بر اساس نتایج تحقیقات اخیر، نوشیدن یک فنجان شکلات داغ در روز، احتمال بروز حمله قلبی را در ۱۰ سال آینده تا ۳۱ درصد کاهش می دهد.

در دو تحقیقی که اخیراً در روزنامه Age و در British Journal of Nutrition منتشر شده است، شکلات احتمال حمله قلبی را کاهش می دهد.

تحقیق اول

اولین تحقیق بر روی ۴۲ نفر مرد انجام شد. این افراد در سنین زیر ۳۵ سال و نیز بین ۵۰ تا ۸۰ سال بودند. در نهایت محققان مشاهده کردند که مصرف روزانه شکلات فواید بسیاری برای آن ها داشته است. به کمک فلاوونوئید موجود در شکلات، در هر دو گروه، اتساع عروق عالی و نیز افزایش حجم رگ های خونی مشاهده شد. توانایی اتساع یا همان انبساط رگ های خونی، در هر دو گروه تا ۳۰ درصد بیشتر شده بود. فلاوونوئیدها، ترکیباتی هستند که در میوه ها و گیاهانی به رنگ قهوه ای، قرمز و آبی یافت می شوند و حاوی آنتی اکسیدان بالایی هستند. این ترکیبات در چای، انگور، کاکائو، انگور سیاه، زغال اخته و همین طور قهوه به وفور یافت می شوند

تحقیق دوم

در دومین تحقیق، مصرف یک نوشیدنی حاوی فلاوونوئید بالا، دو بار در روز و به مدت ۴ هفته، موجب کاهش ۲۲ درصدی بیماری های قلبی عروقی شده بود. در این تحقیق، مطالعات بر روی مردان و زنان ۳۵ تا ۶۰ سال صورت گرفت. کاهش فشارخون و نیز کاهش چربی خون از جمله نتایج مثبتی بود که از این تحقیق به دست آمد.

پروفسور Malte Kelm که هزینه دومین تحقیق را تقبل کرده، معتقد است که با پیر شدن جمعیت کره زمین، بیماری­های قلبی عروقی، حملات قلبی و نیز سکته های مغزی افزایش یافته است.

بنابراین، این موضوع خیلی اهمیت دارد که همگی ما از تأثیر مواد غذایی مختلف در بروز بیماری های قلبی و عروقی آگاه باشیم.

به گفته این متخصص، نتایج این تحقیق نشان می دهد که فلاوونوئیدها می توانند تأثیرات پیشگیرانه بر این قسم حملات داشته باشند.

البته دقت داشته باشید که منظور از شکلات، کاکائوهای با درجه خلوص بالا است. وجود قند و چربی های افزوده هر چه بیشتر باشد، شاهد اثرات عکس خواهیم بود.

این مقاله را هم بخوانید!

موفقیت کوانتومی

موفقیت کوانتومی – قسمت دوم

نگاه به گونه­ ای دیگر پایه و اساس موفقیت کوانتومی، یعنی موفقیتی که در فیزیک ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *