خانه / پیام روزانه / آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز سوم
آموزش مراقبه
زندگی معنوی

آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز سوم

آموزش مراقبه – روز سوم

یادآوری

این سری مقالات برگرفته از کتاب بازتاب‌های نور نوشته خانم شاکتی گواین می‌باشد. خانم گواین در مقدمه کتاب به‌عنوان راهنمای استفاده از این پیام‌ها چنین می‌نویسد: هر روز عنوانی دارد، پیامی یا مراقبه‌ای کوتاه و عبارتی تأکیدی. آسان‌ترین راه استفاده از این کتاب، این است که آن را بردارید و پیام همان روز را بخوانید و عبارت تأکیدی آن روز را چند بار در طول روز با خود تکرار کنید.

کسانی که می‌خواهند وقت بیشتری صرف کنند … توصیه می‌سود که هر صبح پیام آن روز را بخوانند و درباره‌اش بیاندیشند و پاسخ‌ها و احساس‌ها یا اندیشه‌هایی را که در آن‌ها برمی‌انگیزاند بنویسند: این گفتار در رابطه با زندگی شما چه کاربردی دارد؟ و از این قبیل. اگر آن عبارت تأکیدی را دوست داشتید، چند بار آن را بنویسید و د طول روز به آن بیاندیشید. اگر آن عبارت تأکیدی را دوست نداشتید، عبارت تأکیدی ساخته خودتان را چندبار بنویسید و به همین ترتیب با آن عمل کنید.

مهم: اگر اولین بار است که پیام روزانه برای زندگی بهتر را مطالعه می‌کنید حتماً اینجا را کلیک کنید.

درون‌نگری

جهان قدیمی مبتنی بر تمرکزی بیرونی بود. بر این اعتقاد بودیم که جهان مادی تنها واقعیت است. ازاین‌رو اساساً احساس گمشدگی و بیهودگی و تنهایی می‌کردیم. مدام کوشیده‌ایم از طریق اعتیاد به چیزهای بیرونی نظیر پول و دارایی‌های مادی و روابط و کار و نام و آوازه و خوراک یا مواد مخدر، شادمانی را بیابیم.

امروز که اتصال اساسی معنوی خود را به یاد می‌آوریم، می‌توانیم برای منشأ خردمندی و شادمانی و توفیق خویش به درون بنگریم.

عبارت تأکیدی

من اتصال معنوی درونم را می‌یابم
یک توضیح

در متن مراقبه امروز خانم گواین به بیداری معنوی جهانی اشاره می‌کند که در غرب بیشتر مصداق دارد. پس از رنسانس و با گسترش اندیشه اومانیستی، انسان غربی اساس زندگی خود را بر مبنای مادیات بنا نهاد و سعی کرد تا هر آنچه را که بویی از معنویت دارد به کناری نهد. اما با گذر زمان و احساس خلأ در زندگی دچار آشفتگی روحی شده و در پی چاره برآمد.

اما شرق همیشه و گاه به‌افراط غرق در معنویت بود و هرگز خالی از مکاتب و اندیشه عرفانی و روحی نبوده است. از همین رو بود که اندیشمندان غربی پس از احساس نیاز به معنویت، سراغ شرق را گرفته و راهی این دیار شدند. از سوی دیگر از اواخر قرن ۱۹ میلادی با سفر شرقیان به غرب و سخنرانی‌های متعدد اساتید بزرگ یوگا و معلمان سایر مکاتب معنوی و نیز تشکیل کلاس و محفل دروس عرفانی در غرب، رفته‌رفته بیداری معنوی در غرب رخ داد و آن‌ها گمشده و کمبودهای زندگی خود را در آشرام ها و خانقاه‌های شرقی یافتند و افراد بسیاری ازجمله یونگ، خانم گواین و جیمز ردفیلد بشر امروز را در موقعیتی استثنایی و عصر حاضر را عصر تولد احساس معنوی قلمداد می‌کنند، حال آنکه این عصر را (فقط برای غربیان) باید عصر بازگشت به معنویت نامید.

با این توضیحات شاید برای خواننده ایرانی که با معنویت و مسائل روحانی ارتباط دائم دارد متن امروز شاید چندان قابل درک نباشد اما آدمی در هر سطحی که باشد پله‌ای بالاتر و مرتبه‌ای فراتر را برای خود می‌تواند نجسم کند لذا شما نیز می‌توانید با این دید این متن را بخوانید که زمان برداشتن گامی فراتر فرا رسیده است.

این مقاله را هم بخوانید!

آموزش مراقبه

آموزش مراقبه روزانه – روز نهم

آموزش مراقبه روزانه – روز نهم یادآوری سری مقالات آموزش مراقبه برگرفته از کتاب بازتاب‌های نور ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *