خانه / پیام روزانه / آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز چهارم
آموزش مراقبه روزانه
مراقبه بازگشت به کودکستان

آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز چهارم

آموزش مراقبه – روز چهارم

یادآوری

این سری مقالات برگرفته از کتاب بازتاب‌های نور نوشته خانم شاکتی گواین می‌باشد. خانم گواین در مقدمه کتاب به‌عنوان راهنمای استفاده از این پیام‌ها چنین می‌نویسد: هر روز عنوانی دارد، پیامی یا مراقبه‌ای کوتاه و عبارتی تأکیدی. آسان‌ترین راه استفاده از این کتاب، این است که آن را بردارید و پیام همان روز را بخوانید و عبارت تأکیدی آن روز را چند بار در طول روز با خود تکرار کنید.

کسانی که می‌خواهند وقت بیشتری صرف کنند … توصیه می‌سود که هر صبح پیام آن روز را بخوانند و درباره‌اش بیاندیشند و پاسخ‌ها و احساس‌ها یا اندیشه‌هایی را که در آن‌ها برمی‌انگیزاند بنویسند: این گفتار در رابطه با زندگی شما چه کاربردی دارد؟ و از این قبیل. اگر آن عبارت تأکیدی را دوست داشتید، چند بار آن را بنویسید و د طول روز به آن بیاندیشید. اگر آن عبارت تأکیدی را دوست نداشتید، عبارت تأکیدی ساخته خودتان را چندبار بنویسید و به همین ترتیب با آن عمل کنید.

مهم: اگر اولین بار است که پیام روزانه برای زندگی بهتر را مطالعه می‌کنید حتماً اینجا را کلیک کنید.

بازگشت به کودکستان

نخستین وظیفه ما برای ساختن جهان جدید، اقرار به این نکته است که «آموزش زندگی‌مان» لزوماً به ما شیوه رضایت‌بخش زیستن را نیاموخته است. از این حس مبهم که باید چیزی بیشتر و مفهومی ژرف‌تر وجود داشته باشد رنج می‌کشیم. باید به کودکستان بازگردیم و راه تازه‌ای از زندگی را بیاموزیم که برداشتش نسبت به چیزها، برخلاف راه گذشته‌مان باشد: آن راه زندگی که مبتنی بر اعتماد به حقیقت درون خودمان است. می‌توانیم معصومیت کودک‌وار و آن فرزانگی را که می‌داند همه‌چیز میسر است را بازیابیم.

عبارت تأکیدی

راه تازه زندگی را می‌آموزم

یک توضیح

در کتاب هفت راز بزرگ موفقیت به این مسئله پرداخته‌ام که بازگشت به کودکی یک نیاز اساسی زندگی بشر است و همه مکاتب معنوی جهان و ادیان الهی به این نکته تأکید داشته‌اند. خانم گواین در این متن مراقبه تأثیرگذارشان راه جدید زندگی را از کودکستان آغاز می‌کند. کودکستانی که کودکانش بزرگ‌سالان‌اند، بزرگ‌سالانی که تشنه معصومیت ازدست‌رفته خودشان‌اند. معصومیتی که جسارت هر کاری را به کودک می‌دهد. کودک به‌هیچ‌وجه محافظه نیست و هر آنچه را که بخواهد طلب می‌کند و با تمام وجود سعی می‌کند به آن خواسته برسد. اما بزرگ‌ترها محافظه‌کارتر از آن‌اند که هر خواسته‌ای را مطرح کنند؛ و چه خوب که مطرح نمی‌کنند، چراکه طلب آن‌ها با طلب کودکان دقیقاً از زمین تا آسمان فرق می‌کند. طلب کودک بر مبنای عطش درونی و فطری‌اش سازمان‌یافته و افکار و اندیشه‌های تزریقی از بیرون در آن مؤثر نیست. اما طلب بزرگ‌ترها به هزار و یک آفت آلوده است، آفت حرص، آفت حسادت، آفت هوس، آفت رقابت و …

خانم گواین با این مراقبه می‌خواهد تا آن معصومیت باطنی را که عاری از انواع آفت‌هاست بازیابد.

این مقاله را هم بخوانید!

آموزش مراقبه

آموزش مراقبه روزانه – روز نهم

آموزش مراقبه روزانه – روز نهم یادآوری سری مقالات آموزش مراقبه برگرفته از کتاب بازتاب‌های نور ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *