خانه / دسته‌بندی نشده / آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز هفتم
تماس با قدرت نور درون
مراقبه روزانه

آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز هفتم

آموزش مراقبه روزانه – روز هفتم

یادآوری

این سری مقالات برگرفته از کتاب بازتاب‌های نور نوشته خانم شاکتی گواین می‌باشد. خانم گواین در مقدمه کتاب به‌عنوان راهنمای استفاده از این پیام‌ها چنین می‌نویسد: هر روز عنوانی دارد، پیامی یا مراقبه‌ای کوتاه و عبارتی تأکیدی. آسان‌ترین راه استفاده از این کتاب، این است که آن را بردارید و پیام همان روز را بخوانید و عبارت تأکیدی آن روز را چند بار در طول روز با خود تکرار کنید.

کسانی که می‌خواهند وقت بیشتری صرف کنند … توصیه می‌سود که هر صبح پیام آن روز را بخوانند و درباره‌اش بیاندیشند و پاسخ‌ها و احساس‌ها یا اندیشه‌هایی را که در آن‌ها برمی‌انگیزاند بنویسند: این گفتار در رابطه با زندگی شما چه کاربردی دارد؟ و از این قبیل. اگر آن عبارت تأکیدی را دوست داشتید، چند بار آن را بنویسید و در طول روز به آن بیاندیشید. اگر آن عبارت تأکیدی را دوست نداشتید، عبارت تأکیدی ساخته خودتان را چند بار بنویسید و به همین ترتیب با آن عمل کنید.

مهم: اگر اولین بار است که پیام روزانه برای زندگی بهتر را مطالعه می‌کنید حتماً اینجا را کلیک کنید.

تماس با قدرت نور درون

حقیقت سیاره زمین این است که مکانی بینهایت نیکو و زیبا و خوراک رسان است. تنها شر، ناشی از فقدان فهم این حقیقت است. شر (یا جهل) مانند سایه است. سایه فقط به معنای فقدان نور است، بی‌آنکه از خود جوهری واقعی داشته باشد. با هیچ‌گونه مقاومت عاطفی یا جسمانی نمی‌توانید موجب ناپدید شدن سایه بشوید. برای ناپدید کردن سایه باید بر آن نور بتابانید. با تماس با نور درون، می‌توانید سایه یا تاریکی را بدون تلاش از میان ببرید.

عبارت تأکیدی

با قدرت نور درونم در تماسم

یک توضیح

افزایش آگاهی موجب درخشش نور درون است. آگاهی به معنای روشنایی است. آگاهی را با دانش و سواد ظاهری یکی نگیرید، داشتن اطلاعات و دانش گوشه کوچکی از فرایند آگاهی است. آگاهی یعنی داشتن بصیرتی درونی نسبت به جهان؛ آگاهی یعنی اینکه از جهان و مناسبات آن مطلع باشیم. آگاهی یعنی کشف قوانین حاکم بر جهان در سطحی درونی؛ برای افزایش آگاهی هم باید مطالعه کرد، هم مراقبه کرد و هم نسبت به آنچه در اطرافمان ساری و جاری است آگاه بود.

جهان جریانی مستمر از آگاهی و دانش است. با طلوع خورشید در جهان ما غرق در نور بیرون می‌شویم و با مراقبه و آگاهی بر این روشنایی نور درونمان روشن می‌شود. جهان همانند خورشید سخاوتمندانه هر آنچه را در خود دارد در اختیار ما قرا می‌دهد این ما هستیم که باید پذیرای نعمت‌های جهان باشیم.

این مقاله را هم بخوانید!

آموزش مراقبه روزانه-روز ششم

آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز ششم

آموزش مراقبه روزانه – روز ششم یادآوری این سری مقالات برگرفته از کتاب بازتاب‌های نور نوشته ...

یک نظر

  1. با سلام
    لطفا اگه ممکنه این آموزش ها به صورت روزانه و مرتب منتشر بشه و لطفا تعداد قسمت های مربوطه را نیز اعلام بفرمائید. که این آموزش در چند قسمت ارائه شده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *