خانه / پیام روزانه / آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز ششم
آموزش مراقبه روزانه-روز ششم
آموزش مراقبه روزانه-روز ششم

آموزش مراقبه روزانه برای زندگی بهتر-روز ششم

آموزش مراقبه روزانه – روز ششم

یادآوری

این سری مقالات برگرفته از کتاب بازتاب‌های نور نوشته خانم شاکتی گواین می‌باشد. خانم گواین در مقدمه کتاب به‌عنوان راهنمای استفاده از این پیام‌ها چنین می‌نویسد: هر روز عنوانی دارد، پیامی یا مراقبه‌ای کوتاه و عبارتی تأکیدی. آسان‌ترین راه استفاده از این کتاب، این است که آن را بردارید و پیام همان روز را بخوانید و عبارت تأکیدی آن روز را چند بار در طول روز با خود تکرار کنید.

کسانی که می‌خواهند وقت بیشتری صرف کنند … توصیه می‌سود که هر صبح پیام آن روز را بخوانند و درباره‌اش بیاندیشند و پاسخ‌ها و احساس‌ها یا اندیشه‌هایی را که در آن‌ها برمی‌انگیزاند بنویسند: این گفتار در رابطه با زندگی شما چه کاربردی دارد؟ و از این قبیل. اگر آن عبارت تأکیدی را دوست داشتید، چند بار آن را بنویسید و د طول روز به آن بیاندیشید. اگر آن عبارت تأکیدی را دوست نداشتید، عبارت تأکیدی ساخته خودتان را چندبار بنویسید و به همین ترتیب با آن عمل کنید.

مهم: اگر اولین بار است که پیام روزانه برای زندگی بهتر را مطالعه می‌کنید حتماً اینجا را کلیک کنید.

زندگی‌تان را به شیوه‌ای که می‌خواهید بیافرینید

بسیاری از ما این گرایش را داشته‌ایم که زندگی چیزی است که برایمان رخ می‌دهد و بهترین کاری که می‌توانیم بکنیم حداکثر استفاده از آن است. این گرایش اساساً موضع قربانی است: اقتدار بخشیدن به مردم و اموری برون از خودمان. ما این شناخت را آغاز می‌کنیم که قدرت، درون خودمان آرمیده است؛ و ما می‌توانیم آفرینش زندگی دلخواهمان را برگزینیم.

عبارت تأکیدی

اکنون زندگی دلخواهم را می‌آفرینم

یک توضیح

پیش‌ازاین نیز در مقالاتی شما (به‌عنوان نمونه مقاله لطفاً مرا درک نکنید را ببینید) را با مفهوم حس قربانی داشتن در زندگی آشنا کرده‌ام. در این مراقبه خانم گواین تأکیدی دوباره بر این مفهوم دارد. اینکه شما خود را قربانی بی انگارید یا حاکم سرنوشت خویش:

چرخ بر هم زنم آر غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

اینکه شما قربانی باشید یا حاکم اتفاقات و سرنوشت خودتان محصول باورهای شماست. شما هر اتفاقی را می‌توانید به عاملی غیرقابل‌کنترل توسط خودتان مانند شانس، بخت، سرنوشت، دوستان، حسودان، رقیبان، اقوام یا حتی کم‌هوشی و ناتوانی ربط دهید و درنتیجه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنید. بله عده زیادی هستند که خود را کم‌هوش جا می‌زنند تا از مسئولیت بگریزند. از امروز و با این مراقبه تصمیم بگیرید مسئولیت زندگی خود و کیفیت آن را بر عهده بگیرید و قبول کنید هر اتفاقی که در زندگی شما بیفتد نمی‌تواند زندگی شما را از پویایی و پیشرفت بازدارد.

این مقاله را هم بخوانید!

آموزش مراقبه

آموزش مراقبه روزانه – روز نهم

آموزش مراقبه روزانه – روز نهم یادآوری سری مقالات آموزش مراقبه برگرفته از کتاب بازتاب‌های نور ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *